התפיסה החינוכית
בית העדות מציע תוכנית ייעודית עבור בתי הספר היסודיים, אשר יוצרת סקרנות ועניין מבלי לעורר רתיעה או פחד. במרכזה של התוכנית עומד הילד: מצד אחד הילד בשואה, שאת סיפורו ונקודת מבטו אנו מביאים, ומצד שני הילד – התלמיד המבקר בבית העדות, שדמותו ועולמו עומדים לנגד עינינו בבחירת התכנים והשיטות. אנו שואפים ליצור גשר בין העבר להווה ולעתיד, בין הילדים של אז לילדינו כאן היום. 

יחידות לבחירה:
הגטו מבעד לעיני הילדים
היחידה חושפת את התלמידים לאחד ממושגי היסוד מתקופת השואה: הגטו. במהלך היחידה עוסקים התלמידים בשבר הגדול שיצר הגטו בחייהם של הילדים. זוהי יחידה חווייתית, שבה התלמידים פעילים מאוד, בעבודה עצמאית ובעבודה בקבוצות דיון, נחשפים לעדויות, ומעמיקים את הבנתם לגבי מושג הגטו בתקופת השואה.

לנוכח המשבר
זוהי סדנת המשך לסדנת הגטו. הסדנה הקודמת מתארת את המשבר שעברו הילדים עם הכניסה לגטאות. במהלך הסדנא הנוכחית, ינסו התלמידים להבין כיצד התמודדו הילדים עם השבר שנוצר. במהלך הסדנה יכירו התלמידים ציורים, קטעי יומן ושירים שכתבו ילדים בגטאות, ובאמצעותן יגלו את דרכי ההתמודדות עם המציאות הקשה.

המפקדת הקטנה
במרכז יחידה זו עומד סיפורה האישי של ניצולת השואה פאני בן עמי, גיבורת הספר "המפקדת הקטנה", מאת גלילה רון פדר. כנערה צעירה, הצליחה פאני להוביל 15 ילדים יהודים אל הגבול לשוויץ ובכך הצילה את חייהם. בשנת 2010 הפקנו סרט על סיפורה של פאני, המבוסס על עדותה האישית ומשלב תמונות וקטעי וידיאו שונים. במהלך היחידה התלמידים צופים בסרט ולאחריו עורכים דיון ושואלים את עצמם, בין השאר, מה יכולים תלמידים בני גילם מישראל ללמוד מפאני.


ילדי הקינדר-טרנספורט
בסדנא זו התלמידים עורכים היכרות עם סיפור הצלתם של כ 10,000 ילדים יהודים מגרמניה, בני 3 עד 17, אשר הועברו לאנגליה זמן קצר לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה. במהלך הסדנא יתוודעו התלמידים לעולמם של ילדים בני גילם בגרמניה של שנות השלושים וידונו בדילמות שהתעוררו בתוך המשפחה לנוכח רעיון ההצלה.


המזוודה של חנה
"שישה מיליון יהודים נרצחו בשואה, כמיליון וחצי מהם – ילדים. לא נוכל לספר לכם שישה מיליון סיפורים, גם לא נוכל לספר מיליון וחצי סיפורים, אך נוכל לספר לכם את סיפורה של ילדה אחת...".
במרכז יחידה זו עומד סיפורה של ילדה אחת, סיפורה של חנה בריידי, באמצעות הסיפור מתוודעים התלמידים למושגי יסוד מתקופת השואה ובמקביל, הסיפור המרגש יוצר עבור התלמידים חיבור רגשי עמוק. היחידה משלבת סיפור, תמונות, קטעי וידיאו ופעילות יצירה ודמיון.
 
משפחת אנשי היער
בסדנא זו יתוודעו התלמידים לסיפור הצלה ייחודי ומופלא שהתרחש בתקופת השואה, סיפורם של ארבעת האחים למשפחת ביילסקי. האחים ברחו מאימת הגרמנים, נדדו ביערות וחיו כפרטיזנים. כאשר פגשו ביער יהודים אחרים שניסו להסתתר, אנשים, נשים וטף, עמדו האחים מול ההתלבטות
לנסות לעזור לאותם יהודים ולהצילם תוך סיכון עצמי, או להמשיך לנסות לשרוד לבדם. הסדנא מפגישה את התלמידים עם מורכבות ההצלה בתקופת השואה, עם ערכים של עזרה וערבות הדדית ואף עם הקשיים של חיי הפרטיזנים ביערות.


הסיפור של דוגו
מפגש עם דמותו של הנער הצעיר מהונגריה ששרד והיה ממקימי מושב ניר גלים. סיפורו של דוגו יחשוף את הילדים לסיפור שואת יהודי הונגריה, מבעד לעיניו של נער צעיר. הסדנא משלבת תמונות, מוצגים בבית העדות וקטעים מן הספר ”הסיפור של דוגו“ מאת זהבה קור.