אודות המוזיאון
אחד המאפיינים הייחודיים במוזיאון בית העדות הוא השילוב בין תערוכות אומנות אשר נבנו, צוירו או פוסלו בידי אמנים ניצולי שואה, לבין מוצגים אותנטיים שונים הקשורים לשואה ולעולם היהודי שקדם לה.


יצירות האמנות המוצגות בבית העדות, פרי יצירתם של אמנים ניצולי שואה, הן סוג נוסף של עדות: ישנה עדות בכתב, ישנה עדות בעל פה, וישנה גם עדות שאיננה מילולית כי אם באמצעות היצירה. אמנים רבים מציגים את יצירותיהם במוזיאון בית העדות. תוכלו לקרוא עליהם ועל יצירותיהם כאן באתר.

בין המוצגים האותנטיים ניתן לצפות במוזיאון ב'עגלת חברה קדישא' מפוארת מהימים שקדמו למלחמה, ארון קודש שהובא לארץ מהעיר מטאסלקה שבהונגריה, שוחזר ומוצג בשלמותו, ספרי תורה מגרמניה, פולין והונגריה, כלי משחק ששימשו ילד שהיה במסתור בהונגריה, אקורדאון שליווה ילד מהקינדר-טרספורט ועוד.
הסיור בבית העדות אינו סיור היסטורי-כרונולוגי כי אם סיור בין חפצים ומוצגים המספרים סיפורים שונים - מוצגים מספרים. 

נדבך נוסף בתצוגות בית העדות הוא חדר התערוכה "משואה לתקומה". תערוכה זו מספרת באמצעות תמונות ומוצגים את סיפורם של שורדי השואה בדרכם הקשה בחזרה לחיים, החל ממורכבותו של רגע השחרור, דרך האנטישמיות שבה נתקלו בשובם הביתה, המאמץ לשקם את הגוף והנפש, הקמת משפחות חדשות, הדרכים לארץ ישראל והחיים כאן בארץ. זוהי תערוכה צנועה אך מאוד משמעותית לנו כאן בבית העדות.


בשנת 2012 נחנך בבית העדות מיצג "בית הזכוכית". זהו מיצג אינטראקטיבי חדשני המעביר בצורה חווייתית ומרתקת את סיפור הצלתם של רבים מיהודי בודפשט שהתרחש בשלהי ימי השואה, במרוץ נגד הזמן. 
המיצג נבנה בטכנולוגיה חדשנית ומתקדמת והמבקרים בו הם שותפים פעילים ומביעים את דעתם בדילמות העולות מן הסיפור, תוך שימוש במסכי מגע אישיים.